Kuźnica i okolice – atrakcje

Kuźnica może stanowić wspaniałe miejsce wypadowe do okolicznych miejscowości znajdujących się na Mierzei Helskiej. Należy do nich oczywiście sam Hel oferujący możliwość odwiedzenia fokarium i Muzeum Rybołówstwa czy Chałupy przyciągające pięknymi plażami i możliwością uprawiania wodnych sportów. Na uwagę zasługuje także Jastarnia wabiąca rybackimi muzeami, latarnią morską czy skansenem fortyfikacji.

Kuźnica – atrakcje

Choć Kuźnica jest małą miejscowością, którą można przejść w kilka minut, nie jest pozbawiona atrakcji. Należy do nich choćby port rybacki, w którym można podziwiać kolorowe kutry i zaopatrzyć się w świeże ryby (prosto z siatki).

Miasteczko to nie bez przyczyny przyciąga entuzjastów sportów wodnych. Znajdująca się w nim szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu sprawia, że co roku przybywają tu osoby chcące realizować swoje pasje lub dopiero zacząć naukę wymienionych dyscyplin.

Kuźnica to także miejsce dla osób lubiących spacery, wędrówki i wycieczki rowerowe. Ścieżka przyrodnicza na Mierzei Helskiej zapewnia piękne widoki, a nawet i małe wzniesienia – najwyższe z nich liczy całe 12 m.n.p.m.

Kolejną kuźnicką atrakcją jest Rybitwia Mielizna, czyli piaszczysty wał między Mierzeją Helską a Rewą.

Nie zapominajmy także o zabytku, którym jest Kościół Rybacki. Skromna budowla w neogotyckim stylu powstała w 1933 roku.